Liero

Liero je původně DOSová realtimová akční hra, kde proti sobě válčí červi. Můžete hrát proti sobě se spoluhráčem na jednom počítači. I v dnešní době Windows má stále svou popularitu a proto zde jsou novinky ohledně dění kolem ní. Chcete-li si ji rovnou zahrát, doporučuji Vám Liero 1.36 pro Windows nebo online webliero


Webliero

Vzniklo Webliero, skvělý projekt, kde Liero hrajete online! Jsou dostupné různé levely, mody jako v Gusanos, režimy hry (Capture the flag) atd. Je to opravdu skvělý počin. Vyzkoušejte, prozatím většinou přibývají hráči večer.

Liero 1.36

Pozor, pozor, zpráva přichází ode mě hodně pozdě, ale přece! Kolem Liera se opět začíná něco dít! Je tu Liero 1.36, které přináší opravy bugů, nový systém menu s klávesovými zkratkami, profily hráčů a také statistikami po zápase! Přibyla také klávesa pro kopání do hlíny pro ty, kterým se blokuje klávesnice při stisku více kláves. Starý způsob stisknutí dopředu a mačkání dozadu také funguje. Chcete vidět replay z utkání? Žádný problém. Prostě super inovace. Rozhodně navštivte stránku www.liero.be a verzi vyzkoušejte!

liero-1.36-bundle.zip

Liero 1.35b2

Z OpenLiera a Liera vznikl projekt Liero, který je pokračovatelem klasického Liera. Nyní je ve verzi 1.35b2.
Nabídne Vám skryté volby pod klávesou F1. Asi nejlepší novinka je nahrávání Vašich zápasů, stačí zapnout extensions a každé utkání je nahráváno do souboru *.lrp a lze později přehrát. Dál lze nastavit rozlišení hry a filtry, neradujte se však, hra jako taková zůstává stále v 320 x 200 px, lze jen zvětšit okno, aby nebyla tolik rozmazaná. Nicméně i tak je to pokrok v Liero dění a těším se na další vývoj.

Liero 1.35b2 pro Windows

OpenLieroX 0.58rc3

Vyšla další verze OpenLieroX. Vývoj se skutečně daří plnit, neboť už se na stránce hovoří i o betě 0.59.

OpenLieroX 0.58 rc3 pro Windows

OpenLieroX nový web

Web OpenLieroX má nový vzhled a vyšla nová verze 0.57 rc1. Projekt úspěšně pokračuje a prý budou častěji vycházet nové verze.

OpenLieroX

Narazil jsem na projekt vycházející z LieroX se jménem OpenLieroX. Vypadá poměrně povedeně a všechny modifikace jsou v jednom poměrně přehledném balíku. Je možný provoz na Windows, Linuxu, MacOS.Snad se bude vyvíjet dál.

Úprava levelu

Woodbin inovoval a přejmenoval svůj level Bunkry1 na Vaulty a obohatil ho o chodby a další zlepšení. Doporučuji odzkoušet.

Vaulty by Woodbin

Nový level

Woodbin vytvořil pomocí pixelartu nový velmi povedený level se jménem Bunkry1. Račte zkusit, vypadá opravdu dobře. Snad nemusím připomínat, že levely z Liera se dají zprovoznit také pod Gusanos, takže práce to určitě nebyla zbytečná.

Bunkry1 by Woodbin

Konec problémů s Lierem ve Windows XP

Liero nezmar Gliptic vytvořil utilitku, která umožňuje bezproblémové spuštění Liera ve Windows a dokonce Linuxu. Soubory stačí rozbalit do adresáře Liera a spustit soubor openliero.exe (Windows). Poté stiskněte ALT+ENTER pro běh v režimu celé obrazovky. OpenLiero je nejlepší možnost, jak si zahrát plnohodnotné Liero na WindowsXP včetně zvuků.
Navštivte stránky projektu http://open.liero.be a stahujte!

OpenLiero Windows

Minutu ticha za hned několik webů

Ačkoliv s touto zprávou přicházím s křížkem po funuse (ne-li dvěma až třema), tak s politováním oznamuji, že jedny z nejlepších světových Liero stránek - LieroNet, LieroZONE. Stránky skončily zřejmě kvůli menšímu zájmu o Liero a častým přechodem k jeho klonům jako je Gusanos.

Emulátor DOSu - DOSBox

Pro hraní Liera na moderních Windows můžete použít Emulátor DOSu - DOSBox.
Od verze 0.72 už si zahrajete Liero i se zvukem, což starší verze neumožňovaly. Protože je ale emulace poměrně náročná, je třeba mít trochu výkonný stroj a zvýšit cykly procesoru klávesami CTRL+F12!
Nejlepší volbou pro hraní Liera je však projekt, který se chystám také uveřejnit.

DOSBox

LOSP

LOSP bohužel končí svůj vývoj, protože Gliptic, který ho vyvíjel pomáhá tvůrcům Gusanos!
Poslední LOSP pre beta1 mi nešla, ale u kamaráda běžela dobře. Je to trochu škoda. Čím víc Liero klonů, tím lépe!

lospalpha9 losppb1 bel64 d11comp1 cheese2 lamdabunker

Úspěch

Ke dni 23.února 2003 jsme byli s našim kolem WW2 na LieroHellu 3.nejstahovanější! Máme bronz!

Víte, že:

 • Fra.iesusův editor je nejlepší !?!
 • Liero World Digger je na prd !?!
 • Liero Levels Wiever je taky na prd !?!
 • v GrModu Predator.chr jsou miny neviditelné !?!(a nejen miny!!!)
 • maximum zdraví v Lieru je "jen" 10000% !?!
 • krev lze v Lieru nastavit maximálně na 32750% !?!
 • ke jménu lze dát nějaký znak přes Alt+čísla(např.02), vypadá to vcelku úchylně.
 • Missile jde zrychlovat šipkou nahoru !?!
 • když jste při řízení naváděcí zbraně(Missile) ohrožen a změníte zbraň, vrátíte se k červovi a můžete střílet!!!
 • červ se může na laně i spouštět !?!
 • červ propadne 3px dírou !?!

Začátek